Chat with us, powered by LiveChat

Hakkımızda

UzayNet, dünya üzerinde erişime ihtiyaç duyulan her noktaya uydu üzerinden internet erişimi sağlamayı hedefleyen, Türkiye’nin telekomünikasyon alanındaki öncü şirketlerinden Eser Telekom’un uydu internet hizmetleri markasıdır.

1978 yılında kurulmuş olan Eser Telekom’un, 40 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikiminin temeli, 1996 yılı sonuna kadar gerçekleşdirdiği taahhüt projeleri olmuştur.
Bu kapsamda;

  • 2.600.000 Abonelik Telefon Şebekesi Projesi

  • 670.000 Abonelik KabloTV Şebekesi Projesi

  • 180 Ad. 1 kW Gücünde TV Verici/Aktarıcıları Projesi

  • 154 Ad. 1 ve 5 kW Gücünde FM Vericileri Projesi

  • 8 Kontrol Merkezi ve 30 Mobil İstasyonlu Ulusal Monitor Sistemi Projesi

gerçekleştrilmiştir.

 

Dünyanın belli başlı telekomünikasyon cihazları üreticilerinin temsilciliği ile faaliyetlerine devam eden Eser Telekom, 1996 yılı sonunda, Türk Telekom ile Gelir Paylaşımı esasına göre, Ankara’da kurduğu ilk uydu yer istasyonuyla Telekomünikasyon alanında işletmeci olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

 

Bu dönemde, başta Üniversiteler, Bankalar ve Genelkurmay olmak üzere Türkiye’nin önemli Kamu ve Özel Sektör Kuruluşlarına Uydu Üzerinden Uluslararası Internet Bağlantısı sağlanmıştır.

 

1998-2005 yılları arasında Türkiye’deki tüm üniversitelerin oluşturduğu Ulusal Akademik Network’ün (ULAKNET) Avrupa Akademik Network’e (GEANT) uydu üzerinden bağlantısı Eser Telekom tarafından sağlanmıştır. Proje kapsamında Türkiye’de ilk defa uydu üzerinden 155 Mbps full duplex bağlantı yine Eser Telekom tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Alanlarında uzmanlaşmış Türkiye’nin en tecrübeli yönetim kadrosuna sahip olan Eser Telekom, Ankara (merkez) ve İstanbul ofislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Ulusal ve Uluslararası Telekomünikasyon sektörünün dinamiklerini yorumlayıp buna göre çözüm ve hizmet üretmedeki üstünlüğü, uluslararası şebekeler konusundaki hakimiyeti ile Eser Telekom, halen;

  • Uydu Haberleşme

  • Uluslararası Trafik Taşıma

  • Internet Servis Sağlayıcılığı

alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

konnect     yetkili     uzaynet